Pilates - Wszystko o metodzie ćwiczeń Pilates

Dodaj do ulubionych

Pilates to metoda ćwiczeń fizycznych stworzona na początku XX wieku. Metoda Pilates została stworzona przez Josefa Hubertusa Pilatesa. Joseph Pilates w swoim studiu uczył klientów aż do swojej śmierci w 1967 roku, zmarł w wieku 87 lat. Pod koniec 1980 roku media rozpowszechniły metodę Pilates bardzo szeroko, co zaowocowało wielkim bumem. „Jestem 50 lat przed moim czasem”- stwierdził Joseph. Miał rację. To już trening nie tylko dla elit, Pilates wszedł do głównego nurtu fitness. Dzięki najnowszym badaniom naukowym, pokazuje się Metoda Pilates w tym Pilates Core z powodzeniem sprawdzają się w leczeniu dolegliwości zlokalizowanych w obrębie kręgosłupa i miednicy. Nieważne w jakim jesteś wieku, albo jaką masz kondycję, Pilates działa, nie musisz nam wierzyć na słowo. Powołując się na SGMA w samych tylko Stanach Zjednoczonych udział w rynku Pilates wynosił 15 milionów ludzi w 213 roku  - to wzrost 456% od 2000 roku! 

Trendy Pilates - Pilates Core?

Pilates Core, jako metoda jedna z nie licznych przykłada ogromną wagę do prawidłowej fizjologii pracy mięśni, skupiając się nie tylko na pięknym wyglądzie ciała (co oczywiście jest bardzo dużym atutem treningów). Pilates Core Podkreśla konieczność zachowania hierarchii, kolejności wprowadzania i precyzji wykonania poszczególnych ćwiczeń. 

Zestawy ćwiczeń Pilates Core opierają się na odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych (napięcia, długości, wytrzymałości mięśni) uwzględniając stabilizację kompleksu lędzwiowo-miednicznego. Ćwiczenia wprowadzane są stopniowo w odpowiedniej kolejności, aby nie zaburzyć podstawowych wzorców w bankach pamięci ruchowej. Trening  wykonywany jest bez lub z częścioym obciążeniem ciężarem ciała. Obecnie Pilates Core cieszy się rosnącą popularnością w USA, to już nie tylko moda, to Styl Życia!

Musisz wiedzieć że na rynku panuje bark regulacji dotyczących kwalifikacji Instruktorów Pilates zanim wybierzesz się na zajęcia sprawdź kwalifikacje instruktora. Pomimo iż metoda Pilates została uznana za bezpieczną, to niektóre ćwiczenia wywodzące się z "Klasyki Pilates" mogą zagrażać Twojemu zdrowiu. "Przyciąganie pępka do kręgosłupa" w trakcie ćwiczeń (stabilizacja głęboka) jest tematem spornym (liczne badania dowodzą iż niesie to za sobą ryzyko przeciążeń kręgosłupa). Twój instruktor Pilates powinien posiadać dodatkowe kwalifikacje (Pilates Core lub szkolenie ze stabilizacji kręgosłupa). Jako klient masz prawo wiedzieć, kto prowadzi zajęcia na które uczęszczasz. Pilates to bezpieczna, skuteczna metoda ćwiczeń, lecz jeśli, zajęcia prowadzone są nieprawidłowo mogą zaszkodzić Twojemu Zdrowiu!

 

 

Profesjonalne Zestawy Ćwiczeń Pilates Online przeznaczone do samodzielnego treningu w domu  - Pilates Core PRO

 

 

Autor: Stylnazdrowie.pl

Redakcja poleca
comments powered by Disqus

Powrót ↑